آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1396/03/16 21:17

100 تا 150 پرواز در آسمان ایران افزایش یافت

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، «رحمت الله مه آبادی» افزود: پیش از این به طور میانگین روزانه بیش از 950 پرواز از آسمان ایران عبور می کرد و با انتقال برخی از پروازهای هواپیمایی قطر ایرویز به آسمان ایران هم اکنون روزانه به طور متوسط پروازهای عبوری از فضای ایران به 1050 تا 1100 پرواز افزایش یافت.
وی افزود: پیشتر سه جریان عمده ترافیکی از قطر انجام می‌شد که یکی از این جریان‌ها از دوحه به اروپا و آتلانتیک شمالی و بالعکس است و این جریان که شامل غالب پروازهای قطری است تقریباً بدون تغییر باقی مانده است و فقط حدود 30 پرواز به سمت اروپای جنوبی در مسیر کشورهای بحرین، عربستان و مصر وارد جنوب اروپا می‌شد که از جنوب شیراز وارد ایران شده و از مسیر اصلی خلیج فارس به اروپا وارد جریان ترافیکی ما خواهد شد.
مه‌آبادی افزود: در جریان دوم که جریان ترافیکی مسیر آفریقاست قبلا از طریق بحرین، عربستان و مصر وارد آفریقا می‌شد، ولی الان از جنوب شیراز به سمت بندرعباس وارد شده و تحویل کشور عمان می‌شود و با دور زدن شبه جزیره عربستان وارد آفریقا می‌شود.
وی گفت: این جریان ترافیکی که حدود 50 ترافیک است حدود 30 دقیقه در فضای آسمان ما پرواز می‌کند.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در جریان سوم که جریان هند و خاور دور است بخشی از آن از مسیر کشور ما عبور می‌کرد و بخشی از طریق امارات، مسقط، پاکستان بود که در شرایط کنونی تعدادی نیز در آسمان کشور ما پرواز می‌کند.
وی افزود: از حدود ساعت 4:30 دقیقه بامداد امروز ( سه شنبه ) جریان ترافیکی جدید مورد پذیرش کشور ما قرار گرفت و عملیاتی شد و با درخواست کشور قطر و سازمان بین المللی‌ ایکائو و پایبندی به تعهدات بین المللی این درخواست مورد پذیرش قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: تغییر در افزایش و ایجاد راه‌های هوایی و در ساختار فضایی کشور زمینه و ظرفیت پذیرش این ترافیک‌ها را دارد.
وی گفت: پس از ایجاد 15 هزار کیلومتر راه هوایی در غالب فاز اول طرح مدیریت آسمان ایران شهر ظرفیت بسیار خوبی ایجاد شده است و می‌توانیم به تقاضاهای بین المللی پاسخ بدهیم و با تکمیل فازهای بعدی می‌توانیم ترافیک‌های سنگین‌تری را هم پاسخگو باشیم.
به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه نیز امروز با استناد به بیانیه منتشر شده از سوی خبرگزاری رسمی عربستان گزارش داد، اداره کل هواپیمایی مسافربری تصمیم گرفت همه مجوزهای داده شده به خطوط هواپیمایی قطر را لغو کند و ظرف 48 ساعت آینده همه دفاتر آن در عربستان تعطیل شود.
عربستان به خاطر آنچه از آن به عنوان حمایت دوحه از تروریسم یاد کرده است، مرزهای خود را با قطر بست و عملا مانع واردات مواد غذایی و بخشی از صادرات شده است.
عربستان، امارات عربی متحده، بحرین و مصر از صبح امروز(سه شنبه) پروازهای خود را به مقصد و از مبدا قطر متوقف کردند.
هواپیمایی قطر نیز امروز اعلام کرد پروازهای خود را به عربستان، امارات، بحرین و مصر متوقف کرده است.
کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به قطری ها اعلام کردند که ظرف 14 روز باید خاک این کشورها را ترک کنند.
تجهیزات خلبانی
- فروشگاه هوانوردی آسمان - افزودنی شبیه ساز پرواز - افزونه شبیه ساز پرواز

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :