آخرین خبرهای هوانوردی:
ثبت سفارش
سفارش کالا
    56 54 547 0912 
   
سفارش کالا

مشاوره رایگان درسی ....

کانال رسمی...

ضمانت محصولات هوانوردی
یک خرید عالی و فوق العاده به همراه یک ضمانت معتبر را با ما تجربه کنید. تمامی محصولات فروشگاه هوانوردی آسمان دارای ضمانت می باشند. فروشگاه هوانوردی آسمان در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۴ به عنوان اولین و بزرگترین فروشگاه هوانوردی فعالیت خود را آغاز نمود.
آمار بازدیدکنندگان
اخبار هوانوردی
1391/11/19 00:00

تامین سوخت هواپیما با کمک گیاهان! !!

به گزارش خبرگزاری تسنیم،زیست‌توده لیگنوسلولزی یک منبع طبیعی وافر است که شامل بخشهای غیر خوردنی محصولات کشاورزی و همچنین علفها، درختان و دیگر زیست‌توده‌های «چوبی» است.

فناوری پیشنهادی منوط بر تولید کارآمد اسید لوولینیک و فورفورال از قندهایی است که معمولا در زیست‌توده‌ها لیگنوسلولزی وجود دارند بطوریکه این دو ترکیب سپس به مخلوطی از مواد شیمیایی تبدیل می‌شوند که از اجزای اصلی سوختهای هوانوردی بدست آمده از نفت غیر قابل تشخیص است.

این فناوری با مشارکت چند دانشگاه به نمایش گذاشته شد که تخصص خود را در پردازش زیست‌توده، طراحی کاتالیزور، مهندسی واکنش و مدلسازی پردازش در کنار هم قرار دادند.
این تیم متشکل از چند دانشگاه به رهبری جورج هوبر، استاد مهندسی شیمی و زیست دانشگاه ویکونسین-مدیسون آمریکا نتایج خود را در مجله Energy and Environmental Science منتشر کرده‌اند.

نظرات

نظر شما جهت ثبت نظر خود در وب سایت عضو شوید
برچسب ها :